Sıkça Sorulan Sorular

sss

Her dairenin ısıtması doğalgaz yakıtlı sıcak su kazanları ve merkezi sistem ile sağlanacaktır. Her bağımsız birimin girişine konacak olan digital ısı sayaçları (pay ölçer) yardımı ile ilgili birimin kullandığı miktarda ve ortak alanlardan hissesine düşen miktarda enerji sarfiyatı ölçümlenecek ve faturalandırılacaktır. Sıcak su kullanımı da merkezi kazan sistemi ile sağlanacak olup, sıcak su kullanım bedeli, kullanılan miktara göre faturalandırılacaktır.

Bina temelleri ve bodrum katlar projelerine uygun olarak bohçalama yöntemi ile sudan yalıtılmaktadır. Bodrum tavanlarına ve perdelerine, projelerine uygun olarak ısı yalıtımı yapılmaktadır. Tüm blokların çatılarında ısı ve su yalıtımı projelerine uygun şekilde yapılmaktadır. Tüm ıslak hacimlerde su yalıtımı yapılacaktır. Hidrofor ve su depolarının olduğu mekanlarda gerekli ses yalıtımı yapılmaktadır. Darbe sesi yalıtımı için daire içi döşemelerde elyaf katkılı ses yalıtım şiltesi kullanılmaktadır. Dış cephede ısı yalıtımını sağlayan mantolama sistemi ve/veya projesine uygun şekilde cephede ısı yalıtımı üzerine seramik dış cephe kaplama malzemesi uygulanmaktadır. Bloklarda her iki bağımsız bölüm ve her kat arasında ısı yalıtımı yapılmaktadır.

Satış ofisimiz, haftanın 7 günü, 09:00-19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Satışı devam eden hiçbir projemizde sosyal tesis ve ortak alan kullanımları ücretli değildir, kat maliklerinin kullanımına ücretsiz olarak tahsis edilmişlerdir. Projede yaşam başladıktan sonra yıllık olağan genel kurullarda siteye gelir kaydedilmesi için ortak alanların ve sosyal tesislerin kiralanması kat maliklerinin çoğunluk kararı ile mümkün olmaktadır.

Brüt alana; bağımsız bölümün duvarları dışından hesaplanan balkonlar dahil alanına, bağımsız bölüme koridor merdiven ve giriş holünden düşen payın da ilave edilmesi sonucu bulunan m² ile ifade edilen büyüklüktür. Bu alana asansör boşluğu, havalandırma, baca boşlukları, teraslar ve yangın merdiveni dahil değildir.

Sözleşmede yer alan devir komisyonu tutarı ödenerek devir yapılabilir. Devir işlemlerinden doğan ilgili vergi, resim, harç ve benzeri tüm masraflar devir alan tarafından ödenir.

Çocuğunuz 18 yaşından küçükse velayeten konut satın alabilirsiniz. Velayeten satışlarda banka kredisi kullanılamamaktadır, sadece peşin satış yapılmaktadır. Velayeten alımlarda anne ve baba çocukları adına birlikte konut almak durumundadırlar

Tüm projelerimizde teslim öncesinde piyasada kabul görmüş site işletme firmalarında teklifler alınarak, en iyi hizmete en uygun fiyat teklifi veren firma ile çalışılmaktadır.

Dairelerimizin satış fiyatlarına KDV ve Sözleşme Damga Vergisi dahil olup, Tapu Devir Harcının yarısı, abonelik ve alt yapı masrafları fiyata dahil değildir.

Ferman Yapı, size teslim edilen ürünlerden garanti kapsamında olanlarına dair garanti belgelerini tarafınıza vermekte ve bu malların garanti süreleri bu belgelerde belirtilmektedir. (Örneğin; beyaz eşya) Ferman Yapı, garanti belgesi verilmeyen mallarla ilgili olarak ise; kullanım hatasından kaynaklananlar hariç, Teslim Sonrası Müşteri Hizmetleri birimine iletilen arızaları, proje teslim tarihinden itibaren 2 yıl boyunca giderecek veya giderilmesini sağlayacaktır. Kaba inşaata yönelik teknik taleplerle ilgili 5 yıl boyunca Satış Sonrası Hizmet Desteği verilmektedir.

Tüm blokların çatılarında ısı ve su yalıtımı yapılmaktadır.

Şu anda satışı devam etmekte olan Ferman Park projemizin teslim tarihi Temmuz 2017’dir.

Elektrik kesilmelerinde yol, çevre aydınlatmaları, blok girişleri, bina su ve yangın deposu hidroforları, asansör, intercom, her türlü yangın alarm tertibatı ve santrali, merdiven ve kat holleri, merkezi sistemler, kapalı otoparkların

Projelerimizde kat irtifakı tapu devirleri daire teslimine kadar geçen süreçte yapılacak olup, ilgili vekâletname ve tapu harç tutarı ile ilgili sizinle irtibat kurulacaktır.

Vekâleten konut satın alabilir ya da sizin adınıza konut satın alınması için vekâlet verebilirsiniz. Ancak öncelikle vekil olduğunuz kişinin size noter onaylı “Taşınmaz satın alma” vekâletnamesi vermesi ve daireyi adına satın aldığınız kişinin kendisinden istenen tüm evrakları temin etmesi gerekmektedir. Vekil olduğunuz kişi kredili alım yapmak istiyorsa kredi başvurusunu kendi adına yapacaktır ve kredi sözleşmesini kendi imzalayacaktır.

Dairenizin teslimi yapılana kadar geçen süreçte, ilgili harç ve damga vergileri size ait olacak şekilde devir temlik yapabilirsiniz.

Ferman Park’ta 2-1 ve 3+1 daireler %40 peşin, geri kalanı ise uygun ödeme koşulları ile satılmaktadır.